Diş Beyazlatma Bandı

Diş Beyazlatma Bandı

Yazı İçeriği

Diş beyazlatma bandı, dişlerin lekelerinden arınmasını ve daha beyaz görünüme sahip olmasını sağlayan diş beyazlatma ürünüdür. 

Diş sağlığı, tüm vücudun sağlıklı olmasının yanı sıra aynı zamanda gülüş estetiği açısından da oldukça önemlidir. Bu sebeple dişlerin sağlıklı ve bakımlı olması aynı zamanda lekesiz ve beyaz gülüşlere ortam hazırlar. 

Dişlerin beyaz ve sağlıklı görünmesi için öncelikle her gün düzenli olarak diş fırçalamak ve diş ipi ile diş temizliği yapmak son derece önemlidir. Bunun yanı sıra herhangi bir sağlık problemi olmasa dahi bir diş polikliniği randevusu oluşturarak rutin diş hekimliği muayenesine gidilmelidir. Zira dişler ne kadar temiz ve bakımlı olursa sararma ve benzeri gibi diş estetiğini gölgeleyerek olumsuz durumların meydana gelme riski de o kadar azalacaktır. 

Sararmış dişler, aynı zamanda gülüş estetiğini de büyük oranda gölgeler. Bu noktada piyasada dişlerin beyazlatılması için kullanılabilecek birçok farklı ürün vardır. Bu ürünlerden birisi de diş beyazlatma bantlarıdır. 

Diş Beyazlatma Bandı Nedir?

Diş beyazlatma bandı, dişlerdeki sararma ve leke gibi sorunların kamufle edilerek dişlerin daha beyaz bir görünüme kavuşması için kullanılan ev tipi diş beyazlatma ürünüdür. Diş beyazlatma yöntemlerinden olan bantları, esnek ve ince bir şerittir. Plastik bir malzemeden üretilebilen beyazlatma bantları, bant formunda da üretilebilir. 

Söz konusu diş beyazlatma ürünü, diş yüzeyine yapıştırılır ya da diş yüzeyine sarılarak uygulanır. Ürünler içerik özelliklerine ve kullanım talimatlarına göre düzenli olarak kullanılmalıdır. Ürünlerin kullanım süresi ve etki etme süresi kişiden kişiye göre dişlerdeki leke oranına ve derinliğine göre değişkenlik gösterebilir. 

Diş Beyazlatma Bandı Kullanımı

Sararmış ve özellikle derin lekeli olan dişlerin beyazlatılması için İstanbul diş hastanesi bünyesinde uzmanlar tarafından profesyonel yöntemler uygulanır. Ancak daha yüzeysel problemler için diş beyazlatma evdeye yönelik crest diş beyazlatma bandı gibi ev tipi ürünler de kullanılabilir. 

3D diş beyazlatma bantlarının kullanımı öncesinde mutlaka ürünün kullanım talimatını okumalısınız. Her ürünün içeriğine göre farklı kullanım talimatı farklılık gösterse de uygulama aşamaları her ürün için benzerdir. 

Uygulamaya başlamadan önce mutlaka diş macunu ile dişlerinizi iyi bir şekilde fırçalayarak temizlemelisiniz. Daha sonrasında diş beyazlatma bandını paketinden çıkarın. Bu aşamada alt ve üst dişler için bantlar ayrı olduğundan mutlaka alt-üst diş ayrımını doğru yapmalısınız. 

Kullanma talimatı doğrultusunda bantları dişlere dikkatli bir şekilde yerleştirip yapıştırmalısınız. Uygulama işlemi sonrasında ürünü dişlerinizde kullanma talimatında belirtilen süre kadar bekletmelisiniz. Bekleme süresi dolduktan sonra bantları dikkatli bir şekilde çıkarın ve ağzınızı bol su ile çalkalayın. Tekrardan diş macunu ve diş fırçası ile dişlerinizi fırçalayarak uygulamayı tamamlayın. 

Diş Beyazlatma Bandı İşe Yarıyor mu?

Diş beyazlatma bantları, dişlerin daha beyaz ve parlak görünmesi için ev ortamında uygulanabilecek ürünlerdir. Fakat herkes için her marka ürünün tam olarak işe yaradığını söylemek mümkün değildir. Her ürünün içeriğinin farklı olmasının yanı sıra aynı zamanda her kullanıcının da diş rengi, sararma oranı gibi durumlar ürünün etkisi üzerinde doğrudan etkilidir. 

Dişlerde bulunan sararma ve lekeler daha koyu ve belirgin ise aynı zamanda diş bantlarının etkisi de daha belirgin olarak görülecektir. Bununla birlikte piyasada White glo ve benzeri gibi farklı markaların ürünleri vardır. Bu ürünlerin içerikleri farklı olmakla birlikte kalite düzeyi de farklıdır. Bu noktada kalitesi yüksek ve içeriği güçlü olan ürünler çok daha etkili olmaktadır. 

Ürünlerin işe yarayıp yaramadığını belirleyen faktörlerden birisi de kullanma talimatına uygun bir şekilde düzenli olarak uygulama yapmaktır. Ürün her ne kadar kaliteli ve güçlü bir içeriğe sahip olursa olsun eğer kullanma talimatına uygun bir şekilde ve düzenli kullanılmıyor ise bu durumda etkisinin daha az olabileceğini söylemek mümkündür. 

Tüm bunların yanı sıra ürünlerin etki düzeyi kullanıcılara göre değişebilir. Özellikle diş eti sorunları, diş eti hassasiyet ve benzeri gibi sorunlar ürünlerin etkilerini olumsuz yönde etkileyebilir. 

Diş Beyazlatma Bandı Zararlı mı?

Diş beyazlatma bantları, kullanım talimatlarının dışında yanlış kullanıldığında diş eti çekilmesi gibi diş eti hastalıklarına sebebiyet verebilir. Kullanım sırasında geçici ve kısa süreli diş eti hassasiyeti görülebilir. Bu durum normal olmakla birlikte kullanım tamamlandıktan sonra sona erecektir. 

Beyazlatma bantları çok uzun süre ve kullanım talimatlarının aksine bir şekilde kullanıldığı takdirde diş minesine ciddi zararlar verebilir. Diş minesi zarar gördüğünde diş hassasiyeti maksimum düzeye çıkmakla birlikte aynı zamanda dişlerin renginde de farklılıklar meydana gelebilir. 

Diş beyazlatma bantlarında görülebilecek zararlardan bir diğeri ise diş eti tahrişidir. Özellikle bantlar dişlere doğru yerleştirilerek doğru uygulanmadığı takdirde diş etlerinin tahriş olmasına sebebiyet verebilir. Ayrıca diş ve diş eti sorunları da bantların zararlı olmasına neden olabileceğinden kullanım öncesinde mutlaka bir diş kliniği muayenesine gidilerek uzman dişçi görüşü alınmalıdır. 

Diş Beyazlatma Bandı Kullananlar

Günümüzde dişlerinin daha beyaz ve daha estetik görünmesini isteyen kişiler, dişlerin beyazlatılması için yaygın olarak diş beyazlatma bandı kullanmaktadır. Diş beyazlatma bantları, eczane gibi noktalarda ya da Gratis ve Watsons gibi markaların satış mağazalarına satılmaktadır. 

Ürünler çeşitli markalar tarafından çeşitli içerik özellikleri ile üretildiğinden ürünlerin yorumları da oldukça farklıdır. Doğru kullanıldığında olumlu yorumları fazla olan diş beyazlatma bantları, kişiden kişiye göre farklı  sonuçlar verdiğinden kullanım öncesinde kullanan yorumlarına değil uzman görüşüne öncelik verilmelidir. 

Telefon Hattı
Ümraniye Santral

Randevu ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Telefon Hattı
Dudullu

Randevu ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Telefon Hattı
Esenevler

Randevu ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Whatsapp Hattı
Ümraniye Santral

Randevu ve bilgi almak için bize online yazabilirsiniz.

Whatsapp Hattı
Dudullu

Randevu ve bilgi almak için bize online yazabilirsiniz.

Whatsapp Hattı
Esenevler

Randevu ve bilgi almak için bize online yazabilirsiniz.

Yol Tarifi
Ümraniye Santral

Online yol tarifi ile şubemize ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi
Dudullu

Online yol tarifi ile şubemize ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi
Esenevler

Online yol tarifi ile şubemize ulaşabilirsiniz.