Şeffaf Diş Teli

Şeffaf Diş Teli

Yazı İçeriği

Şeffaf diş teli özellikle diş teli tedavisiyle ilgili estetik kaygıları olan hastalar için geliştirilmiştir. Bu tedavi yönteminde, hastanın dişlerine metal braketler yerine şeffaf braketler yerleştirilmektedir.

Şeffaf braketler, metal braketlerden daha az dikkat çekmektedir. Bu nedenle şeffaf diş teli kullanan hastaların ağızlarındaki braketler uzaktan fark edilmemektedir. Diş teli tedavisiyle ilgili her konuda olduğu gibi şeffaf diş teli uygulanması konusunda da uzman hekimlere danışılmalıdır.

Diş Teli Şeffaf

Şeffaf diş teli genellikle metal diş tellerinin görüntüsünden rahatsız oldukları için diş teli tedavisine pek sıcak bakmayan hastalar tarafından tercih edilmektedir. Şeffaf diş teli taktıranlar özellikle diş tellerinin uzaktan belli olmamasından memnun olmaktadır. Metal braketlere kıyasla daha az dikkat çeken şeffaf diş telleri estetik kaygıları olan hastalar için güzel bir alternatif olabilmektedir. Şeffaf diş telinin kendileri için daha uygun olacağını düşünen hastalar bunu hekimlerine ilk muayene de söylemelidir. Diş teli çeşidine karar verirken diş hekiminin görüş ve tavsiyeleri dikkate almak tedavinin verimi açısından önemlidir.

Şeffaf Diş Teli Fiyatları

Şeffaf diş teli fiyatları konusunda net bir bilgi vermek mümkün değildir. Diş teli tedavisinin fiyatına etki eden birçok farklı faktör bulunmaktadır. Bu nedenle, şeffaf diş teli tedavisi görmek isteyen hastaların ortodonti alanından uzman bir hekime muayene olması ve kendilerine en uygun tedavinin maliyeti hakkında bilgi edinmesi daha sağlıklı olacaktır.

Diş Teli Çıktıktan Sonra Takılan Şeffaf Plak

Diş teli tedavisi tamamlandıktan sonra pekiştirme tedavisi olarak bilinen bir aşamaya geçilir. Bu aşamanın amacı dişlerin ileride tekrar bozulmasını önlemektir. Diş teli sonrası şeffaf plak ile şeffaf diş teli birbirinden farklıdır ve karıştırılmamalıdır. Şeffaf diş teli, diş teli tedavisinin ilk aşamasında hastanın dişlerine yerleştirilen şeffaf braketlerdir. Öte yandan, şeffaf plak diş teli tedavisinin sonrasında hastanın dişlerine göre hazırlanan ve hasta tarafından kolaylıkla takılıp çıkarılabilen plağı ifade eder. Diş teli tedavisinin etkilerinin uzun süreli olması açısında şeffaf plağın hasta tarafından düzenli olarak kullanılması çok önemlidir.

Diş Teli Mi Şeffaf Plak Mı?

Toplum arasında diş teli yerine şeffaf plak takanlar olduğu konuşulmaktadır. Bu konuda hekimlerden doğru bilgi almak çok önemlidir. Zira şeffaf plak diş teli tedavisine bir alternatif olmaktan ziyade diş teli tedavisinin sonunda uygulanan pekiştirme tedavisinin bir parçasıdır. Başka bir deyişle, şeffaf plak kullanımı dişleri istenilen şekle sokmakta değil dişler istenilen şekle geldiğinde bu şekilde kalmasını sağlamakta kullanılmaktadır. Hastaların kendilerine en uygun tedaviyi öğrenmek için uzman diş hekimlerine danışması önerilmektedir.

Diş Teli Renkleri Şeffaf

Son zamanlarda diş teli tedavisi görmek isteyenler için birçok farklı alternatif geliştirilmiştir. Bunlardan hastalar tarafından en çok merak edilen iki tanesi renkli diş teli ve şeffaf diş telidir. Renkli diş telleri kullanmak isteyen hastaların dişlerine metal braketler yerine renkli braketler ve lastikler yerleştirilir. Renkli diş telleri hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından tercih edilmektedir. Şeffaf diş telleri ise diş teli tedavisi görmek isteyen ancak metal diş tellerinin görüntüsünden rahatsız olan hastalar için çok güzel bir alternatiftir. Şeffaf diş telleri hem metal ve renkli diş tellerine göre daha az dikkat çekmekte hem de uzaktan net olarak görülmemektedir.

Metal Diş Teli Mi Şeffaf Diş Teli Mi?

Diş teli tedavisinde kullanılan braketlerin ve lastiklerin farklı renk ve çeşitleri vardır. Bunlardan en yaygın olan metal diş telleridir. Metal diş teli tercih eden hastaların dişlerine gri renkte metal braketler ve lastikler yerleştirilir. Bu diş teli tedavisi en uzun zamandır uygulanan yöntemdir. Bununla birlikte, son yıllarda hastaların talep ve ihtiyaçları doğrultusunda farklı diş teli çeşitleri de geliştirilmiştir. Bunlardan bazıları renkli ve şeffaf diş telleridir.

Hastalar kendi istekleri doğrultusunda diş tellerinin metal yerine renkli veya şeffaf olmasını tercih edebilmektedir. Uygun diş teli çeşidi temel olarak hastanın estetik kaygısına ve zevkine göre belirlense de, hastaların diş teli çeşidine karar verirken uzman diş hekimlerine başvurmaları tavsiye edilmektedir. Diş teli tedavisinde temel amaç hastanın ihtiyaçları doğrultusunda en doğru tedavinin, en uygun zamanda uygulanmasıdır. Bu şekilde, hastanın diş dizilimindeki bozukluklar giderileceği gibi tedavinin uzun süreli etkiler yaratması da sağlanacaktır. 

Telefon Hattı
Ümraniye Santral

Randevu ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Telefon Hattı
Dudullu

Randevu ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Telefon Hattı
Esenevler

Randevu ve bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Whatsapp Hattı
Ümraniye Santral

Randevu ve bilgi almak için bize online yazabilirsiniz.

Whatsapp Hattı
Dudullu

Randevu ve bilgi almak için bize online yazabilirsiniz.

Whatsapp Hattı
Esenevler

Randevu ve bilgi almak için bize online yazabilirsiniz.

Yol Tarifi
Ümraniye Santral

Online yol tarifi ile şubemize ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi
Dudullu

Online yol tarifi ile şubemize ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi
Esenevler

Online yol tarifi ile şubemize ulaşabilirsiniz.